Zapewne niejedna, walcząca o każdy centymetr i włos wypróbowała osławioną już wcierkę Jantar. Również i ja uległam cenie, obietnicom producenta oraz bogatym składzie. Chętnie sfotografowałabym produkt własnoręcznie, niestety moje wrodzona zgrabność sprawiła, że ostatnia roztrzaskała się na terakocie [na szczęście produktu było na może dwa razy jeszcze]. Przy najbliższym zakupie na pewno zaktualizuję ten post, a tymczasem muszę posłużyć się wujkiem Google.
Co obiecuje nam producent?
Receptura odżywki uwzględnia najistotniejsze potrzeby włosów cienkich, słabych, delikatnych i z tendencją do przetłuszczania. Zawiera biologicznie czynne substancje stymulujące wzrost włosów: Kerastim, Trichogen, Polyplant Hair, aktywny biologicznie wyciąg z bursztynu oraz witaminy A, E, F, H i D-pantenol.
Działanie: Odżywka Jantar hamuje wypadanie włosów, stymuluje ich wzrost i odżywianie. Zawarte w niej składniki są niezbędne do prawidłowego przebiegu procesów fizjologicznych skóry, jej odżywiania i regeneracji.
Efekt: Systematycznie stosowana poprawia metabolizm i dotlenienie cebulek włosów, regeneruje i łagodzi podrażnienia. Włosy stają się wyraźnie grubsze, lśniące i odporne na uszkodzenia. Odżywka wzmacnia strukturę włosów, zapobiega ich rozdwajaniu i chroni przed szkodliwym wpływem środowiska i słońca.
Skład: Skład:
Aqua - woda
Propylene Glycol - rozpuszczalnik, może podrażniać
Glucose - nawilża, hamuje odparowywanie wody
Calendula Officinalis Extract, Chamomilla Recutita Extract, Rosmarinus Officinalis Extract, Salvia Officinalis Extract, Pinus Sylvestris Extract, Arnica Montana Extract, Arctium Majus Extract, Citrus Medica Limonum Extract, Hedera Helix Extract, Tropaeolum Majus Extract, Nasturtium Officinale Extract,
Amber Extract - ekstrakty z: nagietka, rumianku, rozmarynu. szałwii, sosny zwyczajnej, arniki górskiej, łopianu, cytryny, bluszczu pospolitego, nasturcji, rukii wodnej i bursztynu.
Disodium Cystinyl Disuccinate
Panax Ginseng, Arginine, Acetyl Tyrosine, Hydrolyzed Soy Protein - żeń szeń, arginina, tyrozyna, proteiny sojowe
Polyquaternium-11, Peg-12 Dimethicone - łatwo zmywalny pq, silikon lotny
Calcium Pantothenate - witamina B5, Zinc Gluconate - reguluje pracę sebum, działa ściągająco, Niacinamide - witamina B3, Ornithine Hci - aminokwas, Citrulline, Glucosamine HCI, Biotin - witamina B7. Panthenol - witamina B5
Polysorbate 20 - emulgator
Retinyl Palmitate - pochodna witaminy A, Tocopherol - witamina E, Linoleic Acid - emolient PABA -filtr UV ,Triethanolamine - reguluje PH, Carbomer, Parfum,
2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Methyldibomo Glutaronitrile - konswerwanty, mogą podrażniać
Dipropylene Glycol -rozpuszczalnik, środek ekstraktujący
Limonene, Linalool - zapach
Moja opinia:
Działanie: Spowodował wysyp baby hair. W tym momencie osiągnęły już długość ok. 4 centymetrów, co przy moim żółwim przyroście uważam za spory sukces. Sprawiał również, że moje włosy były dłużej świeże i uniesione od nasady. Użyty na całe włosy lekko wygładził.
Nie zauważyłam zmniejszonego wypadania włosów, ani szybszego przyrostu 'starych' włosów'. Akurat na wzrost jeszcze nic mi nie pomogło, więc nie przejmowałabym się moją opinią zbytnio. Swędziała mnie również po nim głowa o co obwiniam 2-bromo-2-Nitropropane,1,3-Diol. Podobnie działa na mnie DMDM Hydatoin, mogłabym się drapać cały dzień. Wydaje mi się, że jestem uczulona na związki z formaldehydem, przez co mam strasznie zawężone pole manewru w wyborze szamponów. : (
Zapach: Przypomina mi tanią wodę kolońską. Wyczuwam w nim również ziołowe i jakby drzewne [?] nuty. Wiem, że w tej kwestii zdania są podzielone, ale mi on nie przeszkadza. Czuć go na dłoniach, z włosów szybko znika.
Opakowanie: Zdecydowana pięta achillesowa tego produktu. Niestety, nie miałam wolnej butelki z atomizerem, stacjonarnie też nigdzie takowej nie znalazłam, więc przez dwie kuracje męczyłam się z wydobyciem produktu. Doświadczona, mogę powiedzieć, że nie warto machać butelką jak szalona, bo część produktu rozchlapuje się w okół, butelka może się również wymsknąć. Wystarczy lekko pukać w palce, choć czasami może przesadzić i narobić sobie trochę bólu. Pomimo, iż zrobiona z mocnego szkła, zbiła się i to w najgorszy sposób jaki mogła - rozbryzgując się na wiele, drobnych okruchów. Szkło wyjmowałam spod szafek i łóżka jeszcze kilka tygodni po wypadku.
Wizualnie prezentuje się prosto i ładnie, czyli tak jak lubię. Pod względem praktycznym.. lepiej zainwestować w coś innego, np. butelkę po starej mgiełce.
Wydajność: Produktu używałam w wakacje, zgodnie z zaleceniem producenta: 3 tygodnie wcierania i tydzień przerwy. Kurację powtórzyłam. Wbrew opiniom, produkt w moim przypadku okazał się wydajny, gdyż starczyło mi go na prawie dwie kuracje [póki nie zbiłam butelki].
Cena i dostępność: Za butelkę zapłaciłam 12 zł. Należę również do grupy szczęśliwców, które z swojej mieścinie posiadają aptekę zielarską, gdzie na zamówienie można go dostać. Nie ma go w Rossmannie, ani w Naturze. Dla tych, którzy nie mogą nabyć go stacjonarnie pozostaje tylko Internet.
Korzyści dodatkowe: Przypominał mi o codziennym masażu głowy. Gdy nic nie wcieram to często o tym niestety zapominam. Nie zawiera również alkoholu denaturatowego, który wysusza mów wrażliwy skalp.
Ogólne wrażenia: Na pewno wypróbuję ponownie. Następnym razem jednak planuję nakładać go więcej na głowę, tak by jedna butelka stanowiła jedną kurację. Póki co, gdy tylko będę miała możliwość zamierzam wypróbować rosyjskie kosmetyki, w tym tonik do włosów 'Receptury Babuszki Agafii'. Intryguje mnie również wcierka Seboratin, zwłaszcza, że widziałam ją w aptece niedaleko mojego domu. No i na pewno przeleję do innego opakowania, żeby znowu nie zmarnować tak deficytowego kosmetyku. : )
Pozdrawiam,
Aria